Taupīt enerģiju ir moderni

Ir daudz kritēriju, kas jāapsver, pērkot jaunu sadzīves tehniku. Energoefektivitāte šķiet īpaši svarīga, ņemot vērā pastāvīgo elektrības cenu kāpumu. Lai gan ierīces ar augstāku energoefektivitātes klasi var būt dārgākas, taču tas var būt tā vērts, ja plānojat tās izmantot ikdienā.

Energoefektivitātes klase: ko tas nozīmē?

Katra ierīce, kas patērē enerģiju, tiek novērtēta ar energoefektivitātes klasi no G, kas norāda uz vislielāko elektrības patēriņu, līdz A+++, kas norāda uz vismazāko patēriņu. Lielākā daļa jauno ierīču, kas šobrīd tiek pārdotas, tiek novērtētas starp A un A+++. Tas ir kļuvis iespējams, pateicoties to uzlabotajiem parametriem: jo lielāka energoefektivitāte, jo vairāk plusu. Lai pircējiem atvieglotu izvēli, ražotājam jānorāda arī elektrības patēriņš gadā kilovatstundās (kWh).


Līdz 40% mazāk enerģijas

Visjaudīgākās ierīces mājās ir ledusskapji un saldētavas. Tās visu laiku ir ieslēgtas, tāpēc augstākas energoefektivitātes klases izvēle var būtiski samazināt mūsu elektrības rēķinus. Hansa ledusskapji, kas ir novērtēti ar  energoefektivitātes klasi A++, ietaupa līdz 30%, bet tādas pašas klases saldētavas – līdz 40% elektrības vairāk salīdzinājumā ar A klases ierīcēm.


Vai energoefektivitāte vienmēr ir svarīga?

Protams, ne visai sadzīves tehnikai jābūt ļoti energoefektīvai, viss ir atkarīgs no tā, cik bieži tā tiek lietota. Ģimenēm, kurās ir daudz bērnu, noteikti vajadzētu apsvērt daudz efektīvākas veļasmašīnas iegādi, bet trauku mazgājamā mašīna, kas novērtēta ar A++ vai ar A+++, ir laba ideja, ja regulāri tie rīkotas viesības. Skatoties perspektīvā, Hansa trauku mazgājamā mašīna ar energoefektivitātes klasi A++, mums nodrošina 70 bezmaksas ciklus gadā.

Ja ģimene aizraujas ar veselīgu ēšanu, varētu meklēt arī energofektīvāku cepeškrāsni. Ikdienas maltītes nav tikai atslēga uz ikviena laimi un labklājību, bet arī vēl viena iespēja veidot ietaupījumus.


IETEIKTĀS preces