Viss par ūdeni mazgāšanai

Mazāk ūdens, lielāks gandarījums

Ne visas veļasmašīnas ir izgatavotas vienādi. Divām ierīcēm ar vienādu tvertnes lielumu var būt atšķirīgs ūdens patēriņa līmenis. Piemēram,  Hansa veļasmašīnas ar iestatītu  programmu kokvilnas mazgāšanai patērē tikai 39 litrus ūdens, mazgājot  40 un 60°C temperatūrā, turpretī vecāki modeļi patērē gandrīz 50 litrus. Vidējais ūdens patēriņš gadā Hansa veļasmašīnām ir no 9000 līdz 10 000 litru, turpretī vecāki modeļi patērē 2,5 reizes vairāk. Tas Jūsu rēķinu par ūdeni gadā var samazināt par simtiem eiro.


Ietaupījumi, kas rodas mazgājot

Pēc mūsdienīga, ūdeni taupoša modeļa iegādes ir svarīgi pievērst uzmanību saviem mazgāšanas paradumiem. Pirmais noteikums: darbiniet veļasmašīnu tikai tad, kad tai ir pietiekami daudz slodzes. Taču pārslodze var izraisīt palielinātu ūdens un enerģijas patēriņu un neapmierinošus mazgāšanas rezultātus. Tas ir arī viens no visbiežāk sastopamajiem neveiksmes cēloņiem. Izvairieties pielikt pārāk daudz vai pārāk maz drēbju. Lai vēl vairāk ietaupītu izdevumus, mēs varam dažus visgrūtāk iztīrāmos traipus iepriekš izmazgāt ar rokām un uzstādīt zemāku temperatūru.


Vai būtu jāuztraucas par cietu ūdeni?

Ūdens, kas tiek izmantots mazgāšanai, ietekmē gan veļasmašīnu, gan mazgāšanas rezultātus. Ciets ūdens var izraisīt lielāku mazgāšanas līdzekļu patēriņu un neļaut izmazgāt veļu tīru. Tas var sabojāt arī veļasmašīnas sastāvdaļas, tostarp izplūdes caurules, sildītājus un pat tvertni. Ūdens cietību var pārbaudīt ar mājas testēšanas komplektu. Cietam un vidēji cietam ūdenim varētu būt noderīgi speciāli katlakmens noņemšanas līdzekļi. Cits labs risinājums ir uzstādīt caurules filtru.

IETEIKTĀS preces